TALLINN, Patarei merekindlus / 11-12 Juuli

Interdistsiplinaarne KUNSTI- ja MUUSIKAfestival

Uudised

Festivali Patarei Kultuuritolm korraldajate pöördumine avalikkuse poole

14.08.14

Patarei Kultuuritolm on interdistsiplinaarne kunsti- ja muusikafestival, mis on toimunud juba viis aastat ja kujunenud oluliseks maamärgiks kohalikul muusika- ja kunstisündmuste maastikul. Kultuuritolm pakub füüsilist kohtumispinda erinevatele kunstidistsipliinidele ja eneseväljendusvormidele. Korraldajate missioon on tutvustada külalistele parimat alternatiivset muusikat ja ootamatuid elamusi kaasaegse interaktiivse kunsti näol. Patarei Kultuuritolm on olnud viljakaks kasvulavaks noortele loojatele.

 

IMG_4039

Kultuuritolm on toimunud Patareis, endise vangla territooriumil, mis loob festivalile müstilise ja sürreaalse atmosfääri, kus vangla kõhe ja kummitav ajalugu sulab kokku merevaate, kuldse liiva ja festivalimeluga. Kõik see kokku teeb Patareist peadpööritavalt atraktiivse linnakeskkonna, kus veeta sisukalt vaba aega, arendada loovust ja läbi loovust arendavate praktikate ümbermõtestada Patarei kui koha tähendust ja ajalugu.

 

Kultuuritolm oli algselt noorte omaalgatuslik projekt, mis kujunes aja jooksul arvestatavaks linnafestivaliks. Viie toimumisaasta jooksul pole aset leidnud ainsatki vägivaldset vahejuhtumit - vastupidi, paljud festivalikülastajad on avaldanud imestust, et nii erineva publikuga üritus on kulgenud sundimatus atmosfääris ja üksteisemõistmises. Et sel aastal tüli majja tuli, on kahetsusväärne. Ent seda, et ühe festivalikülastaja ja ürituse turvalisuse eest vastutanud turvafirma Dussmann Security töötajate vahel toimunud kähmlus eskaleerus konfliktiks politseiametnikega, ei olnud võimalik ette näha.

 

Festivali korraldajatel on siiralt kahju toimunu pärast, aga aset leidnud intsident ei sõltunud korraldajatest, kes ei saa garanteerida, et kõik külalised ennast viisakalt üleval peavad. Probleemsete külaliste ohjamise tarvis ongi üritusse kaasatud turvafirma, kes peab kõikvõimalikud konfliktid kiirelt, professionaalselt ja võimalikult valutult lahendama. Nähtavasti ei saanud Dussmann Security töötajad antud ülesannetega hakkama, reageerides füüsilist jõudu rakendades. Muuhulgas võeti kasutusele pipragaas, mille tulemusel tekitati kehalisi vigastusi mitte ainult konflikti osapooltele, vaid ka eemalseisnud pealtvaatajale. Eelpool toodu põhjal näevad korraldajad oma ainukest süüd selles, et palkasid ebapädeva turvaettevõtte. Tänaseks on kõik suhted turvafirmaga Dussmann Security jäädavalt lõpetatud.

 

IMG_4964

 

Vastuseks Tallinna abilinnapea Kalle Klandorfi väljaütlemisele, et Kultuuritolmul pole kultuuriga mingit pistmist, peab tõdema, et see näitab inimese pinnapealsust ja küündimatust mõista, mis on kultuur. Näib, et abilinnapea jaoks tähendab kultuur eeskätt sporti ja võistlustantsu, mitte aga kaasaegset muusikat ja vaba kunstilist enseväljendust. Inimene, kel puudub pädevus mõista kultuuri väljaspool oma kitsast silmaringi, ei tohiks demokraatlikus riigis omada voli põhjendamatult keelata ürituste korraldamist vaid ühe sõnaga - "sobimatu". Antud juhul tundub, et Klandorf keelas samade korraldajate veetava Patareivi oma isiklikest maitse-eelistustest lähtuvalt. Taoline keeldumine kõigest kaks päeva enne ürituse algust on lubamatu käitumine, mis ei kuulu demokraatliku õigusriigi käitumistavade juurde.

 

Korraldajad tänavad Kultuuritolmu ja Patareivi külastajaid läbi aegade viisaka ning teineteist arvestava käitumise eest. Vabandame, et pidime muutma tänavuse Patareivi toimumiskohta vaid päev enne üritust 120 kilomeetrit edelasse suvepealinna Pärnusse, sest see oli ainus võimalus meie lubatud üritus ära teha. Täname kõiki osalenuid ja Facebookis eelregistreerunuid mõistva suhtumise eest!

 

Festivali Patarei Kultuuritolm toimkond

 

IMG_3570

 


Patarei Kultuuritolm toimkond tänab kõiki koostööpartnereid, kunstnikke ja muusikuid, kes on läbi aegade festivaliga seotud olnud, sealhulgas:

 

Eesti Kunstiakadeemia, Eesti Kunstimuuseum, Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseum, Talllinna Spordi- ja Noorsooamet, Hasartmängumaksunoukogu, Soome saatkond Eestis, The Baltic Scene, NO99 teater, Pelle Miljoona(FI), 22 Pistepirkko(FI),Cleaning Women(FI), Jaakko Eino Kalevi & Long-Sam(FI), Molly Nilsson(SE), Myrra Ros(IS), Ruxpin(IS), Jayetal(UK), Ultramarine(UK), Lost Harbors(UK), JIKU55(JP), Vennaskond, J.M.K.E, Sopruse Puiestee, Super Hot Cosmos Blues Band, Marten Kuningas, Vaiko Eplik ja Eliit, Chalice, Jaan Pehk, Mari Kalkun, Metro Luminal, DND; Id_Rev, Def Räädu, Ans Andur, Zebra Island, Psychoterror, Pastacas, Tiiu Kiik, Argo Vals, Kaido Kirikmäe, Stanislav Tolkacev(UA), Monomood(DE), Wick Blaze(UK), Rhythmdoctor(UK), Jon Rust(UK), Music People DJs Ais-T & Flipperi(FI), Trevor Deep Jr.(FI), Raul Saaremets, Mutant Disco, Tallinn Jäck City, Mürk, Kiwa, Erkki Luuk, Mihkel Kleis, Martiini Teekann, Sandra Jogeva, Alan Proosa, Billeneeve, Erki Kasemets, Ernest Truly, Eve Arpo, Evi Pärn, Kaia Otstak, Laineli Parrest, Rühmitus Vedelik, Sylvain Breton(CA), Sorge, Ville Karel, Neeme Külm, Marco Laimre, Andrus Joonas, Mari Sobolev, Kris Zilgalvis(LV), Kristaos Pce(LV), Vita Zaman(LT), Henrik Vestergaard(DK), Christine Fentz(DK), Tara Pattenden(FI), Roi Vaara(FI), Candyland(SE), Marina Andrijcic-Ojeda(US), Catarina Ferreira(US), Jass Kaselaan, Edith Karlson ja Multistab etc.

 

 

Otsime vabatahtlikke

29.06.14

Kui soovid tulla meil abiks, et korraldada selle suve mahedaim linnafestival, siis täida vabatahtliku ankeet kuni 30.juunini.

 

vabatahtlik

 

Ankeet: http://2014.kultuuritolm.ee/volunteers/

12.06.14

PATAREI KULTUURITOLM TEREVISIOONIS

11.06.14

3. juunil kell 06:55 saab ETV pealt näha Terevisiooni, kus külas festivali Patarei Kultuuritolm delegatsioon. Eetris astuvad üles: Meister Jaan ja Holy Motors. 

 

Kunsti- ja muusikafestival Patarei Kultuuritolm on selle suve mahedaim linnafestival, mis toimub 11.-12.juulil Patarei Merekindluses. Sel aastal on festivali teemaks “Kolmanada Samba Saladus”.

 

Piletilevist bit.ly/1kxCuWC saab veel kuni 5. juunini 15 EUR eest sooduspasse osta, festivalilt on pass juba 27 EUR. 

 

kt2014_fb_03

 

Meisterjaan - Üle Saamine

 

 

 

Holy Motors - Lightning Struck (DEMO)

 

 

 

 

 

PATAREI KULTUURITOLM SHOWCASE SOLARISES

12.06.14

29. mail kell 16:00-19:00 toimub Solaris keskuse aatriumis festivali Patarei Kultuuritolm showcase. Showcase’il astuvad üles: Gorö Lana, Kaido Kirikmäe, Meister Jaan,  Tõnis Hiiesalu.

 

Gorõ Lana - Bitmachi

 

 

Meisterjaan - Üle Saamine

 

 

 

Kunsti- ja muusikafestival Patarei Kultuuritolm on selle suve mahedaim linnafestival, mis toimub 11.-12.juulil Patarei Merekindluses. Sel aastal on festivali teemaks “Kolmanada Samba Saladus”.
 
Ainult siis ja ainult Solarises müügil soodsad festivalipassid. Tule festivalile ja leia oma kolmas sammas kasvõi terveks eluks.

 

kult_solaris_A4