TALLINN, Patarei merekindlus / 11-12 Juuli

Interdistsiplinaarne KUNSTI- ja MUUSIKAfestival

ULTRAMARINE

(UK)

 

Ultramarine_Essex_2013_114055

 
Üks käesoleva aasta festivali peaesinejatest - Inglismaalt, Essexist pärit ULTRAMARINE on kindlasti maiuspalaks paljudele elektroonilise tantsumuusika sõpradele, kes peavad lugu 90-ndate alguse Briti suuna ambient-house’i skenest.
 
ULTRAMARINE loodi 1989. aastal Ian Cooperi ja Paul Hammondi poolt ning 25 tegutsemisaasta jooksul on avaldatud kuus stuudialbumit (millest 1991. aastal ilmunud "Every Man and Woman is a Star" sai kõvasti kiidusõnu nii muusikakriitikutelt kui kuulajatelt ning  mille kohta tuntud muusikast kirjutaja Simon Reynolds on öelnud järgmist: "Perhaps the first and best stab at that seeming contradiction-in-terms, pastoral techno... all sun-ripened, meandering lassitude and undulant dub-sway tempos... like acid-house suffused with the folky-jazzy ambience of the Canterbury scene")

 

ULTRAMARINE on tuuritanud koos Orbitaliga ning 1993 olid nad Islandi artist Björki soojendusesineja viimase maailmaturneel.
 
1998.aastal, peale albumi "A User’s Guide" läks Ultramarine aastateks loomingulisele puhkusele, et koguneda taas 2013 aastal ning salvestada album "This Time Last Year"
 
ULTRAMARINE on peetud üheks oluliseks artistiks 90-ndate alguse UK tantsumuusika ajaloos, kuhu kuuluvad veel näiteks Prodigy, Orbital, Underworld, The Orb, Fsol ja samuti on nende ambient-house-folk segust helipilti kirjeldatud kui neile ainuomast "milles on võimatu eksida"
 
Koduleht -  www.ultramarine.uk.com

 

 

 

 

 "Kingdom" (1993)

 

 

 

 

"Find A Way" (2013)