TALLINN, Patarei merekindlus / 11-12 Juuli

Interdistsiplinaarne KUNSTI- ja MUUSIKAfestival

JON RUST

(UK)

Jon Rust

 

Jon Rust on nimi, mis on Eestis tuntud igale imikule, kelle vanemad armastavad moodsat ja diipi tantsumuusikat. Korduvalt Tallinna ööelus sädemeid pildunud Jon Rust on sama mees, kes on suure maailma laiuskraadidele tõuganud Hiiumaa deep house duo Ajukaja & Andrevski. Just tema plaadifirma Levels andis välja nende “Rare Birds EP”, teab iga tilluke eestlane, kes veel käiagi ei oska.
Ida Londonis tegutseva, kuid globaalselt tuntud diskojaama NTS Radio täht alates raadiokanali alguspäevadest ja mitme briti pealinna põhipeo DJ.

Jon Rust paigutab oma seti Mutant Disco lavale. Mutant Disco jällegi on aga juba 17ndat aastat tegutsev muusikapidu, mis on rajanud tee just sellisele öömeelelahutusele Eestis nagu me seda praegu tunneme. Nende valem “tossumasin + deep house + normaalsed inimesed” toimib tänaseni ja selle külge on kleepunud ka eksperimentaalset soga, normaalset rokki, gay-räppi ja koloriitset technot.
Mutandile on nende aastate jooksu pääsenud esinema või kõlaritesse ainult need artistid ja muusika, mis istuvad väga valiva maitsega diskopededele Rhythm Doctor, Raul Saaremets ja Siim Nestor.

Jon Rust Boiler Room London DJ Set