TALLINN, Patarei merekindlus / 11-12 Juuli

Interdistsiplinaarne KUNSTI- ja MUUSIKAfestival

Dokumentaalika kinoprogramm

(EE)

dokumentaalika

MTÜ Dokumentaalika on pühendunud kvaliteetsete dokumentaalfilmide näitamisele ning ühiskondlikult oluliste teemade arutlemiseks platvormi loomisele. Dokumentaalika filmiõhtud toimuvad koos sissejuhatavate loengutega, mis on pühendatud filmis käsitletavatele teemadele. MTÜ Dokumentaalika filmiõhtud on alati tasuta ning avatud kõigile huvilistele. Dokumentaalika meeskonda kuuluvad kolm motiveeritud filmihuvilist tudengit Tartu Ülikooli teoloogia ning filosoofia- ja sotsiaalteaduskondadest.  MTÜ Dokumentaalika osutab oma teenust läbi TASUTA platvormi loomise kvaliteetsete dokumentaalfilmide näitamiseks. Dokumentaalika alustas oma tegevust Tartus Genialistide Klubis, kus seniajani on filmiõhtud ja -festivalid toimunud. Dokumentaalika püüab oma tegevusega luua dokumentalistika huvilistele võimalust saada autentne kinokogemus vaadates kvaliteetseid dokumentaalfilme suurelt ekraanilt. Laiema eesmärgina nähakse siiski arutelude loomist ja võimaldamist ühiskondlikult olulistel teemadel.

 

 

FILMID

 

„Okupeeri oma müür“ (2013)

 


Artur Talviku ja Peeter Vihma käe all valminud provokatiivne dokumentaalfilm otsib selgitust Eesti kodanikuühiskonna seisukorrale, kas Eestis on see tõeliselt võimalik ning mis võiks juhtuda pärast kriisis oleva esindusdemokraatia lõppu. Fookusesse on võetud konfliktid Pühajärve põhikooli, Tuhala nõiakaevu ja internetivabaduse ümber, mille kõrval tutvustatakse Occupy Wall Streeti, Piraadipartei ja Islandi rohujuuretasandi liikumise tagamaid. Mõningase lihtsustamise ja ühekülgsuse kõrval on tegemist siiski enamvähem pädeva ülevaatega sotsiaalse rahulolematuse puhangutest Eestis. Ja vaatamiselamusena üks küllaltki ärritav adrenaliinilaks.


http://4.bp.blogspot.com/-Tv-q1mnMwlI/UzdWuRrqbuI/AAAAAAAAFTo/f-kJ_DiVO9Q/s1600/OkupeeriOmaMuur.jpg


http://kinosoprus.ee/sites/default/files/movie-images/2013/okupeeri2.jpeg


http://www.eesti.ca/pics/2013/10/40511_013.jpg


http://www.muurileht.ee/media/Okupeeri-oma-myyr.jpeg

 

 


„Britain’s Greatest Pilot: The Extraordinary Story of Captain Winkle Brown“ (2014)

 


Briti kuningliku mereväe endine ohvitser ja piloot kapten Eric „Winkle“ Brown lendas oma pika eluea jooksul rohkem erisuguseid lennukitüüpe kui keegi teine. Teda peetakse üheks Briti saarte parimaks piloodiks. Dokumentaalifilmis vestab 95-aastane kapten Brown lugusid oma mitmesugustest lennukogemustest, põnevatest seiklustest ning kokkupuudetest natsidega Teise Maailmasõja ajal. Kapten Brown sattus olema kohal paljudel olulistel sündmustel, ehkki alaliselt kusagil tagaplaanil. Filmi illustreerivad kõikvõimalikud arhiivimaterjalid ning kapteni enda fotod.


http://ichef.bbci.co.uk/images/ic/384x216/p01zv1gq.jpg


http://image.tmdb.org/t/p/original/Ac4V8130rQ4MtrlRUUPC4JzogSN.jpg


http://ichef.bbci.co.uk/images/ic/464x261_b/p01zvfxh.jpg

 


„The Garden“ (2008)

 


Neliteist aakrit kogukonnaaeda/-põllumaad, nn „South Central Farm“, mis loodi pärast 1992. aasta Los Angelese laastavaid mässe, oli omataoliste seas Ühendriikide suurim. Aia üheks eesmärgiks toiduvarude kõrval oli konfliktide leevendamine ning kogukondliku meelsuse loomine ja süvendamine. Dokumentaalfilm näitab kuidas erineva taustaga inimesed organiseerusid, et kasvatada üles lopsakas aed ühes riigi kõige mandunumas naabruskonnas, kuni krundiomanikud otsustasid selle naeruväärse hinna eest kusagil tagatoas arendajatele maha müüa, aed tasandati kõigile vastuseisudele vaatamata. Võimuolijate vastus on ometigi kõigile tuttav: „Aed on imepärane, kuid me ei saa rohkem midagi teha.“ Film kandideeris 2009. aastal parima dokumentaalfilmi Oscarile.


http://www.film.com/wp-content/uploads/2009/08/29787914-29787919-large.jpg


http://www.colorlines.com/archival_images/the%20garden.jpg


http://cache.boston.com/resize/bonzai-fba/Globe_Photo/2009/05/20/1242866745_7466/539w.jpg